ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13316440
*
nr 1331 6440
Spegel
med bakgrundsbelysning, nutida, 160x70 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 juni 2020
kl 18:59:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/6 16:44:05
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bakgrundsbelysning nutida spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 1331 6440
Spegel
med bakgrundsbelysning, nutida, 160x70 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 juni 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/6 16:44:05 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bakgrundsbelysning nutida spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23